Domy z gliny

Bóg stwarzając świat pomyślał o wszystkim – między innymi o takich materiałach jak: drewno, słoma, glina, trzcina, kamień czy piasek.

Człowiek już dawno zrozumiał, że drewno stanowi świetny materiał konstrukcyjny, a glina natomiast genialne lepiszcze dla materiałów izolacyjnych takich jak słoma, trzcina, trociny czy paździerze. Piasek i żwir są stosowane jako wypełniacze.

Niektóre gatunki drewna (osika i topola) jak i słoma czy czcina są wykorzystywane jako materiał do pokrycia dachów.

Z uwagi na cenę wymienionych materiałów, nawet przy niewielkich dochodach można wybudować domek marzeń (dom z bajki).

Ci, którzy nie mają zbyt wiele czasu, mogą zaprosić moją firmę, która pomoże szybko i niedrogo marzenie o domku z bajki.

Budownictwo z gliny ma wielowiekowe tradycje nawet w krajach tak rozwiniętych jak USA, Kanada, Niemcy, Francja, Australia, a ostatnio staje się popularna także w Polsce.

Glina w połączeniu z drewnem i słomą tworzy lekką, trwałą, mocną i energooszczędną budowlę.

Taki dom zimą jest ciepły, a latem natomiast przyjemnie chłodny. Dzieje się tak, współczynnik przenikalności cieplnej u(Wm2K) wynosi tylko 0,12-0,14, a obowiązująca norma to u=0,30 dla ścian wielowarstwowych, a dla jednowarstwowych u=0,50. Ponadto współczynnik przewodzenia ciepła Y=0,035.

Domy z gliny mogą być wykańczane tynkami z gliny lub innymi materiałami dostępnymi na rynku. (drewno, cegła, kamień itp.) Jeżeli dysponujesz kwotą 100tyś zł możesz rozpocząć przygodę swojego życia – budowanie domu z bajki. W mieście za tę kwotę kupisz co najwyżej kawalerkę i to do remontu.

Budownictwo z gliny polecamy wszystkim, a w szczególności tym, którzy:

-prowadzą gospodarstwa agroturystyczne – piękny, nietypowy i zdrowy domek zachęca potencjalnych klientów – gości do spędzania urlopu wypoczynkowego

-chcą dobrze wypoczywać w chwilach wolnego czasu na działkach, nad jeziorami, rzekami, w lasach niezależnie od pory roku

-tym, którzy łamią stereotypy, idą przez życie własną i niezależną drogą, chcą żyć zdrowo i zgodnie z naturą.

Nasze budownictwo spełnia takie oczekiwania, bo jest przyjazne dla przyrody i człowieka.

– ściany są trwałe i niepalne
– dom jest energooszczędny i ciepły (zużywa się tylko ok.30% paliwa do ogrzania budynku w stosunku do budownictwa tradycyjnego)
– materiały użyte do budowy są naturalne (ekologiczne)
– ściany domu znakomicie wyciszają hałas (np. odgłosy ulicy)
– unikalne walory zdrowotne – wilgotność na poziomie 50-60% co jest najbardziej optymalne dla zdrowia człowieka.

Budownictwo takie jest zalecane przy chorobach alergicznych, ponieważ tynki z gliny są obojętne elektrostatycznie (kurz nie osiada na ścianach jak w budownictwie tradycyjnym).

Właściwości gliny hamują także rozwój bakterii i pleśni. Niemiecka firma BAYOSAN podaje, że suche tynki z gliny mają właściwości antyrakowe, ponieważ promieniowanie jonizujące jest równe promieniowaniu naturalnemu ziemi.

Nowoczesne budownictwo ma estetyczny wygląd i pozostaje w naturalnej harmonii z otaczającą przyrodą.

Wykorzystanie gliny, słomy i drewna o niskiej cenie rynkowej powoduje, że własne gniazdko jest w zasięgu każdej rodziny

Zobacz galerię domów z gliny!